Galatasaray, Lucescu'ya gidiyor

Galatasaray, tecrübeli teknik adam Mircea Lucescu ile Romanya'da masaya oturacak ve anlaşma zemini arayacak. Öte yandan Galatasaray yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, Mircea Lucescu ile görüşme gerçekleştireceklerini açıkladı.

Galatasaray'da yönetim teknik direktör Igor Tudor'a güvenoyu verirken, bir yandan da yöneticilerin başkan Dursun Özbek'e önerdiği Mircea Lucescu formülü için de girişimler başlıyor.

Geçtiğimiz gün yapılan haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında Mircea Lucescu'nun, Igor Tudor'un üzerinde bir konumda görevlendirilip futbol şubesinin başına tam yetkiyle getirilmesi Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e önerilmişti. Özbek de şartların araştırılmasını istemişti. 

Bunun üzerine Galatasaray yöneticilerinden Can Topsakal, Lucescu ile görüşmek üzere Romanya'ya gitme kararı aldı. Topsakal'ın bugün yapacağı görüşmede Rumen teknik adama bu projeyi sunacağı ve alınacak yanıtı da Dursun Özbek'e ileteceği öğrenildi.

 

CAN TOPSAKAL RESMEN AÇIKLADI

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, Mircea Lucescu ile görüşme gerçekleştireceklerini açıkladı.

Topsakal'ın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada: "Lucescu'yu üst akıl olarak alacağız, şimdi ön görüşme için gidiyorum, daha sonra başkanımız görüşecek. Galatasaray'ın böyle birşeye ihtiyacı var. Gelirse futboldan sorumlu olacak. Belki Sportif A.Ş yönetim kuruluna da alacağız. Elimizdeki futbolcuları göstereceğiz, gerekli uyarıları yapacak.."