Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Müslüm filmini izlemeye giden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, filmle ilgili "Anadolu insanının dramını anlatan bir film, yüreğimize dokundular." açıklamasını yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğluile birlikte 2013 yılında yaşamını yitiren sanatçı Müslüm Gürses'in hayatının anlatıldığı 'Müslüm' filmini izledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, filmle ilgili, "Anadolu insanının dramını anlatan bir film, yüreğimize dokundular. Müslüm Gürses hepimizin, Anadolu'nun bir parçası" dedi.

KILIÇDAROĞLU ÇİFTİ REKORLAR KIRAN "MÜSLÜM" FİLMİNİ İZLEDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, bugün akşam saatlerinde Çankaya'da bulunan bir alışveriş merkezinde 'Müslüm' filmini izledi. Kılıçdaroğlu çifti gösterimin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BÜYÜK BİR İLGİYLE İZLEDİK, YÜREĞİMİZE DOKUNDULAR"

Filmi beğendiğini ve kendi kuşağındaki insanların sahnelerin birçoğunu yaşadığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Anadolu insanının dramını anlatan bir film. Büyük acılar çeken bir sanatçının nasıl yükseldiğini de görüyoruz. Dolayısıyla büyük bir ilgiyle izledik. Senaryosunu yazanlar, kameramanlar, yönetmenler, oyuncular hepsi de güzeldi. Yüreğimize dokundular" diye konuştu

"HEPİMİZİN, ANADOLU'NUN BİR PARÇASI"

Filmi izlerken duygulanmamanın mümkün olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, 'En çok hangi sahneden etkilendiniz' sorusuna şu şekilde yanıt verdi: "Aslında birden fazla sahne var tek sahne yok, oradan bakıldığı zaman. Çocuklukta yaşanan olaylar, daha sonra o olayların başka şekilde yaşanması, 'Neden baba olmadın' deyince, 'herkesin babasıyım' diyor. Dolayısıyla babasına benzememek için baba olmayı reddeden bir Müslüm Gürses gerçeğiyle karşılaştık. Dolayısıyla hepimizin, Anadolu'nun bir parçası"

KILIÇDAROĞLUNUN EŞİ EN ÇOK KADINLARIN ZILGIT ÇEKTİĞİ SAHNEYİ BEĞENDİ

Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ise filmin güzel olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Güzeldi, hüzünlendik,üzüldük benim en çok hoşuma giden sahne başta çocukken, sinemada çıktığı sahne ve kadınların zılgıt çektiği neşeli bir sahneydi. Ama ondan sonra gelen şeyler çok hüzünlüydü. Hayatımızın bir parçası."

Daha sonra sinema salonundan ayrılan Kılıçdaroğlu çifti, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.