Paylaştığı bağış dekontunun ardından saldırıya uğrayan ve hafif yaralanan destekçisini İmamoğlu yalnız bırakmadı. Ekrem İmamoğlu, kendisine Tekirdağ’da, bağış yaptığı haberinin yayınlanmasının ardından bıçaklanan kuaför Göknur Damat’a, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyareti facebook hesabından canlı yayınlandı.

İmamoğlu geçmiş olsun ziyaretinde şunları söyledi:

"Ne diyelim sürpriz bir şekilde Tekirdağ'dayız. Keşke vesile bu olmasaydı. Sevgili Göknur'u ziyarete geldik. Üzücü bir olay yaşandı. Bu konuda gerçekten canımız çok sıkılıyor. İnsanlığımızı, vicdanımızı, toplumun ahlakını hatırlamamız gerekiyor. Sevgili Göknur'a bir tercihinden dolayı saldırıda bulunmak, bir linç kültürünün toplumda yer etmesi. Bunlar hepimizin sorunu. Belki şu an simgesel buradayız. Konu ne Göknur ne de Ekrem İmamoğlu. Konu aslında şu anda toplumun ahlakı ve vicdanı. Bunu konuşmamız ve bunu çözmemiz lazım. Hepimiz her şeyden önce insanız. Makam, mevki, siyaset o kadar enteresan yerlere doğru gidiyor ki, sanki hayat adına her şey orada var. Yok hayat burada işte. Göknur'un şu dünyasına bakar mısınız? Girer girmez o kadar pozitif etkilendim ki arkasında müthiş bir hikaye olan bir insan. Sağlığıyla ilgili mücadele veriyor. Gayet güzel bir şekilde insani bir şekilde çare arıyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına gidiyor. Bunların hepsi çok güzel şeyler. Herkes gitmeli, gidebilmeli.

Hayallerini burada görüyor. Belki de gördüğüm en şık kuaförlerden bir tanesini üretmiş burada. Kendi mesleğinde başarılar elde etmiş. Bu bir başarı öyküsü. Aynı zamanda vicadanı yansıtmış. Sağlığıyla ilgili mücadelesinde bu ülkenin Cumhurbaşkanından çare aramış. Bu olması gereken ne kadar güzel bir şey. Bugün de Göknur hür iradesiyle, aklıyla fikriyle bir karar vermiş. Birine destek veriyor diyor ki 'ben onun olmasını istiyorum.' İstanbul'da yaşamıyor olabilir ama bir tercihte bulunuyor. Bir dekont paylaşıyor. Güzel de bir mesaj var her şey çok güzel olacak diyor. Ne var bunda? Birini mi kötüledi, birine mi hakaret etti, bir şey mi yaptı?

Toplum vicdanıd dediğimiz şey çok önemli. Neticesinde sevgili Göknur bir saldırıya uğruyor. Niye? Toplum öyle bir hale getirilmiş ki, sosyal medya üzerinden yayılan ve yaydırılan bir takım işler, hakaretlerle belki onun etkisinde kalan birisi, belki de onu yapan birisi bilemem ama neticede gerçekten hepimizi rahatsız eden, üzen bir olayla karşılaşıyoruz. Allah korumuş, sağlığından dolayı çok mutluyum. Annesine babasına, kendisine geçmiş olsun diyorum." dedi.

demokrasigazetesi.com