İngiliz şarkıcı ve oyuncu Marianne Faithfull’un koronavirüsü testinin pozitif çıktığı ve hastaneye kaldırıldığı açıklandı. 74 yaşındaki Faithfull’un menajeri gelişmeyi doğrularken, ünlü şarkıcının eski eşi, “Güçlükle konuşabiliyor” dedi.
Koronavirüsü, coğrafya, sınır, dil, ırk ve şöhret tanımadan ölüm saçmaya devam ediyor… Koronavirüsü vaka sayısı 1.2 milyonu geçerken dünya çapında koronavirüsüne bağlı ölüm sayısı da 64 bini geçti.

Koronavirüsü salgını küresel ölçekte panik yaratmaya devam ederken, flaş bir açıklama İngiltere’den geldi… Bir döneme damga vuran İngiliz müzisyen ve oyuncu Marianne Faithfull’un koronavirüsü teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

74 yaşındaki Faithfull’un koronavirüsü test sonucunun pozitif çıktığını doğrulayan menajeri Francois Ravard, ünlü ismin sağlık durumunun stabil olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada Faithfull’un tedaviye olumlu yanıt verdiği de belirtildi.

Fakat İngiliz tabloid basınında yer alan haberlerde Faithfull’un eski eşi John Dunbar, ünlü şarkıcının “güçlükle konuşabildiğini” söyledi. “Faithfull ile 1965-1966 arasında kısa bir süre evli kalan Dunbar, “Salı günü semptomlar gösterince hastaneye kaldırıldı. Güçlükle konuşabiliyor ve ziyaretçi kabul edilmiyor. Ama şu an sağlık durumu gayet iyi” dedi.

Faithfull’un yakın arkadaşı Penny Arcade de sosyal medya üzerinden, “Marianne Faithfull, Londra’da bir hastanede kalıyor. Hayatında Marianne Faithfull olmak da dahil çok şey yaşadı ve bunun bir virüs tarafından yok edilecek olması bir trajedi olur. Geçen hafta konuştuğumda koronavirüsü dolayısıyla dışarı çıkmadığını söylemişti fakat yanında çalışanlardan birinin ona bulaştırdığını düşünüyor” dedi.

Marianne Faithfull kimdir?

Marianne Evelyn Gabriel Faithfull İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve aktris. Onu "Farklı Git By Tears" şarkısını ve ABD'de İngiliz İşgali sırasında kurşun kadın sanatçılarından biri oldu ve o serbest bırakılması ile 1960'larda popülerlik elde etti.