Selahattin Paşalı ve Ekin Koç'un başrollerini paylaştıkları Kurak Günler 9 Aralık'ta vizyona giricek. Peki filmin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? Senaristliğini ve filmin yönetmenliğini kim yapıyor? Oyuncular kimi canlandırıyorlar? Cevabı haberimizde...

 

Kurak Günler Emin Alper’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı zamanda senaristliğini üstlendiği dram gerilim filmidir. Başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un paylaştığı filmin yardımcı rollerinde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor. 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde En İyi Yönetmen dahil olmak üzere dokuz ödül kazanmıştır. 9 Aralık’ta vizyona girecek. Filmi, Kayseri'nin bir kasabasında çektiklerini anlatan Alper, “Süre az olunca bazı sahneleri nasıl çektiğimi bilmiyorum, oyuncularımızla uzun süre prova yaptık. Hepsi çok güzel işler çıkardı." dedi.

 

kurak gunler filmi

Filmin konusu ise; çiçeği burnunda bir savcı olan Emre'nin tayini Yanıklar kasabasına çıkar. İşini büyük bir ciddiyetle yapmaya çalışan Emre, Belediye Başkanı Selim Bey ve kasaba halkı tarafından saygıyla karşılanır. Yer altı suyunun kullanılması çevre kurulları ve mahkemelerce yasaklanması kasabada ciddi bir sorun yaratır. Selim Bey de büyük borularla yer altı sularını kasabaya bağlayacak olan büyük projesini hayata geçirmeye çalışır. Ancak Selim, yerel bir gazete sahibi olan Murat başta olmak üzere ciddi bir muhalefetle karşı karşıya kalır. Murat, Emre'yi belediye başkanına karşı kışkırtmaya çalışsa da Emre olaylara temkinli yaklaşır. Kısa bir süre sonra yapılacak olan yerel seçimlerde taraf olmaktan kaçınmaya çalışan Emre, ona karşı yükselen sesler sonucu kendisini zor bir durumun içinde bulur. Çok geçmeden Emre, bir kısır döngü içine hapsolur.