Meral Akşener , elektrik ve doğalgaz zamı hakkında konuştu. İşte detaylar ...

 

 Gündemde  elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar vardı  . İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında  zamla ilgili ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'aşı ücreti' sözlerine' açıklamalar yaptı.  

Akşener 'in açıklamasında şunlar görüldü :

"Tüm icraatlarını dünya bizi kıskanıyor ile pazarlamayı alışkanlık haline getiren sayın Erdoğan, Batılı ülkelerde Covid aşıları ücretli yapılıyor dedi. Almanya için 100 avro, İngiltere için 100 pound ücret çıkardı. Avrupa'dan kahkaha sesleri yükseldi, biz duyduk, kendisi adına utandık. Küçük bir ülke hariç dünyanın bütün ülkeleri aşıyı vatandaşlarına ücretsiz yaptırıyor. Gelişmiş ülkeler aşı için gençlerine bir de ödül veriyor. Bununla da kalmıyor, esnafına, işçisine, çiftçisine nakit destekler sağlıyor.  

 ''Elektriğe sadece 1 kuruş zam yapıldığında, mevcut tüketime göre, vatandaşımızın cebinden, 2,3 milyar lira çıkıyor. 12 kuruş zam yapıldığına göre vatandaşımızın cebinden çıkacak para, 27.6 milyar lira. Pandemi boyunca vatandaşına, sadece 10 milyar liralık nakit desteği veren AK Parti iktidarı, aynı vatandaşının cebinden, tek kalemde, bunun yaklaşık üç katını geri alıyor demek'' diye konuştu.