Son dakika! Parti grubunda geçtiğimiz günlerde serbest kalan ABD'li Rahip Brunson hakkında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk adaleti kararını verdi" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti grubunda yaptığı konuşmada ABD'li Rahip Brunson'ın serbest kalmasıyla ilgili tek cümlelik bir açıklama yaptı.

"ADALET SİSTEMİ BİR KARAR VERDİ"

Açıklamasında "Türk adalet sistemi kararını verdi" ifadesini kullanan Erdoğan, "İzmir'de bir Rahip Brunson olayı yaşadık. Adalet sistemi bir karar verdi. Bu olay bugünlerde terörle mücadelede attığımız adımlardır. Bunlar kararlılıkla devam ediyor. Fırat'ın doğusunda gereken adımlar atılmaz, gecikme süreci devam ederse, burada da YPG/PYD'ye karşı atılması gereken adımları en üst düzeyde atacağız. Bütün bunlar salt ülkemizin huzuru için değil, o bölgede yaşayan insanların huzuru için. Bu adımları Türkiye kararlı bir şekilde atmıştır, atmaya devam edecektir" dedi.

TRUMP TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Brunson'ın serbest kalmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden ABD Başkanı Donald Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum. Brunson'ın serbest bırakılması için Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Yine de ABD tarafında bir takdir var ve bu adım ABD ile Türkiye ilişkilerinin iyi, belki de harika bir yola girmesine neden olacak." ifadelerine yer vermişti.