Tat Gıda'nın 56 yıllık serüveninde yeni sahibin belirlenmesine yönelik süreç hızla ilerliyor!

 

Tat Gıda'nın 56 yıllık serüveninde yeni sahibin belirlenmesine yönelik süreç hızla ilerliyor. Koç Holding, şirketin satın alma tekliflerini şu an değerlendirme aşamasında. Farklı uluslararası şirketlerin yanı sıra Dardanel ve Yayla Agro da satın alma için bağlayıcı tekliflerini iletti.

 

Koç Holding'e ait olan köklü şirketlerden Tat Gıda'nın satışı gündemde. Koç Holding daha önce, şirketin satışı için girişimlerde bulunulduğunu duyurmuş ve satış sürecinin ikinci aşamasına geçildiğini belirtmişti.

Potansiyel alıcılar arasında Dardanel ve Yayla Agro da bulunuyor. Her iki şirket de Koç Holding'e satın alma için resmi tekliflerini paylaştı.

 

 

SATIN ALMA İŞLEMİ TAMAMLANABİLİR

 

Dün Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcıların bağlayıcı tekliflerinin alındığı ve bu tekliflerin uygun koşullar altında pay alım ve satış sözleşmesinin imzalanma sürecine ilerleyebileceği ifade edildi.

 

KOÇ HOLDİNG’DEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE:

 

Bağlı ortaklıklarımızdan Tat Gıda Sanayi A.Ş. ("Tat Gıda") paylarının satışı süreciyle ilgili olarak; 28.07.2023 tarihli özel durum açıklamamızda çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcılardan alınan bağlayıcı olmayan tekliflerin değerlendirilerek, gizlilik hükümlerine uymak kaydıyla uygun görülen adaylarla detay inceleme ve bağlayıcı teklif verme aşamalarının yer aldığı ikinci faza geçildiği kamuya açıklanmıştır.

Gelinen aşamada bağlayıcı teklifler alınmış olup, gelen tekliflerin koşullarının uygun görülmesi halinde bağlayıcı pay alım ve satış sözleşmesinin imzalanması sürecine geçilebilecektir.

Konuya ilişkin kesinleşen önemli hususlar kamuya açıklanacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.