Sivas Valisi Salih Ayhan, kente inmesi beklenen, umre yolcularını taşıyan uçağın hava muhalefeti nedeniyle Isparta’ya yönlendirildiğini açıkladı. Ayhan, Sivas’ın umreden ve yurtdışından dönen yolcuların 14 gün süreyle kontrol altında tutulacağı 16 ilden birisi olduğunu belirtti. Dün Ankara ve Konya'da bugün ise Kayseri'de umreden dönenler karantinaya alınmıştı.

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararın ardından, Sivas'ta bulunan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, umreden dönen yolcuların tedbir amaçlı misafir edilmesi için hazır hale getirildi. Umreden dönen 178 yolcunun bulunduğu ilk uçağın bugün Sivas'a inmesi beklenirken, uçak Isparta'ya yönlendirildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, bugün Sivas’a inmesi beklenen ilk uçağın, hava muhalefeti dolayısı ile Isparta'ya yönlendirildiğini söyledi.

Sivas'ta bu güne kadar corona virüsü şüphesi dahi olmadığını belirten Ayhan, “İlimizde tüm kurumlarımızla birlikte; hassasiyetle, teyakkuzda, dikkatli bir şekilde, tedbirlerimizi alarak süreci yönetiyoruz. İlimizde şimdiye kadar hiçbir vaka olmamıştır. Şüphelisi dahi olmamıştır. Tedbir amaçlı, düzensiz göçmenlerimizle ilgili birkaç tedbirimiz oldu”dedi.

Kaynak: Sözcü