tiyatronet.com ve Digiturk iş birliğiyle 23 Nisan’a ücretsiz tiyatro oyunu

 

Tiyatro oyunlarını dijital platformdan izleyicilere ulaştırmak için bir süre önce hayata geçen tiyatronet.com internet sitesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuk tiyatro izleyicilerini unutmadı. Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk ile yapılan iş birliği ile Teğet Tiyatro’nun “Karagöz ve Hayal Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu 23-26 Nisan tarihleri arasında dört gün boyunca ücretsiz izlenebilecek.

Dünyanın en gelişmiş dijital tiyatro portalı olan “tiyatronet.com” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak Digiturk iş birliğiyle çocuk izleyicileri ve aileleri için Teğet Tiyatro’nun “Karagöz ve Hayal Mızıkacıları” adlı tiyatro oyununu 23-26 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak izleme fırsatı sunuyor.

Karagöz sanatçısı Sibel Tomaç’ın yazıp yönettiği ve yine Karagöz Sanatçısı Sibel Tomaç ile M. Emin Taşdemir’in birlikte hayat verdikleri geleneksel Türk gölge oyununun ünlü karakterleri Hacivat ve Karagöz bu kez yepyeni bir hikayede sevenlerinin karşısına çıkıyorlar. Gölge oyunu gösteride Karagöz, Hacivat'ın önerisiyle bir hayvan bakım evi kurmaya karar verir. Mahalle sakinlerinden tatile gidenler, hayvanlarını bakması için Karagöz'e emanet eder. Önceleri hayvanlardan korkan Karagöz, işini sevmeye başlayınca hayvanlarla arasında güzel bir bağ oluşur. Birlikte vakit geçirirken, müzik yapabildiklerini fark edip, bir müzik grubu kurmaya karar verirler. Müzik grubu ilk konserini vermek üzereyken hayvan severler tatilden döner ve işler karışır. Hacivat karagöz gölge oyunu gösterisini online olarak ücretsiz izlemek için www.tiyatronet.com adresindeki “hesabım” bölümünde yer alan “kampanyalar” başlığının altındaki promosyon kodu alanına büyük harflerle “23Nisan” yazmak yeterli.