Ünlü CEO Elon Musk, gündemden düşmüyor. Twitter'ı aldıktan sonra birçok yeni özellik getirmiş ve uygulamaya yenilikler katmıştı. Şirkette çalışan herkesi kovmuş ve işinden etmişti. Servetinden büyük bir kayıp vermişti. Şimdi ise kendisinin istifa etmesi gündeme geldi.

 

Twitter'ın sahibi olan ve CEO'luk koltuğuna oturan Elon Musk önceki gün yaptığı "görevi bırakmalı mıyım" anketinin sonuçlarından sonra net mesaj verdi. Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. Twitter’ın satın aldıktan sonra CEO olarak şirketi yönetmeye de başlayan Musk’ın son dönemde Twitter’da yaptığı politika değişimleri ve bazı gazetecilerin hesaplarını askıya almasından sonra gelen tepkiler üzerine hafta sonunda, “CEO olarak görevimi bırakmalı mıyım” sorusunu sorup bir anket yapmıştı.

 

Tesla'daki bazı yatırımcıları rahatsız etmişti

 

17 milyondan fazla Twitter kullanıcısının oy verdiği ankette katılımcıların yüzde 57.5’i Musk’ın görevi bırakması gerektiğini söyledi. Bu sonuçlardan sonra bir süre sessizliğini koruyan Musk bugün bir açıklama yaptı. Musk, “Bu işi alacak kadar salak birini bulur bulmaz CEO görevinden ayrılacağım! Ondan sonra sadece yazılım ve server ekipleriyle çalışacağım” dedi. Ekim ayında Twitter’ı olaylı bir şekilde 44 milyar dolara satın alan Musk’ın Twitter’ın başına da geçmesi Tesla’nın bazı yatırımcılarını rahatsız etmiş ve Musk’ın iki şirketi de yönetmesinin Tesla’nın yönetimini sekteye uğratabileceğini söylemişti.