Türk Ses Sanatçısı Emel Sayın TRT Radyo 1'de yayınlanan Kum Saati Programına Konuk Oldu. Sayın Soruları Yanıtsız Bırakmadı.

 

Kemal Sunal, Tarık Akan, Ediz Hun ve Metin Akpınar gibi efsanelerle başrolü paylaştığı onlarca filmle adını sinema tarihine altın harflerle yazdırmayı başaran Yeşilçam’ın Mavi Boncuk’u Emel Sayın, TRT Radyo1'de 'Kum Saati' programına konuk oldu. Oylum Seçin'in yönelttiği sorulara içtenlikle cevap veren Türk Sanat Müziği'nin efsane sesi, "Estetiğe karşı mısınız?" sorusu üzerine hakkında bilinmeyen bir detayı ilk kez açıkladı.
Müzik kariyerine küçük yaşlarda adım atan, henüz 17'sinde Ankara'da ilk defa sahneye çıkan Emel Sayın, 1970'de 'Şampiyon' filmi ile Yeşilçam kariyerine de adım attı ve unutulmaz filmlerde, unutulmaz oyuncularla kamera karşısına geçti. "Zirveye çıkmak mı zor, çıktıktan sonra zirvede kalmak mı?" sorusuna usta sanatçı, "Çıktığım yer zirve ise çıkmak için çok mücadele verdim, çok zordu. Korumak daha da zor" yanıtını verdi.

 

"YAKINDA KİTABIM ÇIKACAK"

 

Emel Sayın, "Çok yakında bilinmeyenleri ve hayatımı anlattığım kitabım yayınlanacak. Kitabım hazırlık aşamasında, eski günleri anlattıkça tekrar o günleri yaşıyorum. Zaman zaman tatlı anılar, üzüntüler, hüzünler, hayal kırıklıkları, mutluluklar... Hepsinin bir arada olduğu bir yaşam" sözleriyle, kitabının içeriği hakkında da sevenlerine kısa bilgi verdi.