İçişleri Bakanlığı'nın aldığı kararla marketler ve çarşılara ayrıca bazı şehirlerde ulaşım araçlarına maske takılmadan girilmeyeceği açıklanmıştı. Bu konuda maske eksiği bulunan vatandaşlar için PTT açıklama yaptı. Artık vatandaşlar maske eksiklerini PTT üzerinden karşılayabilecek. İBB Başkanı İmamoğlu da karara vurgu yaparak İstanbullulara maske çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan coronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirleri kamuoyuna sundu. 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı, 30 büyükşehire giriş ve çıkış yasağı getirilirken son olarak maske takma zorunluluğuna değindi.

PTT'DEN AÇIKLAMA
PTT tarafından yapılan açıklamada, "T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN MASKE ÇAĞRISI
İstanbul Buyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından karar sonrası İstanbullulara çağrı yaptı. İmamoğlu açıklamasında, "Sağlığımız için, zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz." ifadelerine yer verdi.

Resmi Twitter'da görüntüle