Bu yıl altıncı kez düzenlencek Sinemanın Kral ve Kraliçesi yarışması için geri sayım başlarken, Garal Tekstil ana sponsorluğunda düzenlenecek gece 5 Eylül 2023 tarihinde İstanbul Wow Hotel'de yapılacak. 

 

Bu yıl altıncı kez düzenlencek Sinemanın Kral ve Kraliçesi yarışması için geri sayım başlarken, Garal Tekstil ana sponsorluğunda düzenlenecek gece 5 Eylül 2023 tarihinde İstanbul Wow Hotel'de yapılacak. 

 

Altıncı kez düzenlenecek olan Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması için geri sayım başladı ve tüm hazırlıklar tamamlandı. Altıncı kez düzenlenecek olan Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması için geri sayım başladı ve tüm hazırlıklar tamamlandı.

 

Garal Tekstil ana sponsorluğunda 5 Eylül gecesi Wow İstanbul Hotel'de düzenlenecek gecede bu yılın yeni kral ve kraliçesi seçilecek ve taç giyecekler. Geçtiğimiz yıl kraliçe seçilen 19 yaşındaki Kırımlı, Tatar güzeli Saide Abliazova ile kral seçilen 18 yaşındaki Ayhan Kemal İşcan taçlarını devretmeye hazırlanıyorlar.

 

sinemanin kral ve kralicesi belli oluyor altinci kez duzenlenecek

 

Sinema ve dizi dünyasına oyuncu olarak yeni yüzler kazandırmayı hedefleyerek düzenlenen "6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması" için yüzlerce genç başvuru yaptı. Sunuculuğunu Tayyar Işıksaçan, kırmızı halı röportajlarını Şeniz Ulusoy'un yapacağı yarışmanın finali 5 Eylül gecesi Wow İstanbul Hotel'de düzenlenecek. Ödülü eğitim olan tek yarışma olarak dikkat çeken "6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması" nın jüri koltuğunda bu yıl yine sektöre adlarını altın harflerle yazdıran önemli isimler yer alıyor. Müjdat Gezen, Tamer Yiğit, Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Nevra Serezli, Serdar Gökhan, Menekşe Kankavi, Petek Dinçöz, Opr. Dr. Cengizhan Ekizceli, Tümay Özokur, Nefise Karatay, Veda Ada, Av. Kasım Aksoy'un jüri olarak görev yapacağı gecede ayrıca Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Tamer Yiğit ile tiyatro dünyasının duayenlerinden Nevra Serezli ve gazeteci Yaşar Şenyüz gecede Meslek Onur Ödülü alırken, Tamer Karadağlı'nın başrolünü oynadığı "Serhat" dizisi de ödüllendirilecek..

 

sinemanin kral ve kralicesi belli oluyor

 

Ödül oyunculuk eğitimi...

 

Bu yıl altıncı kez düzenlenen yarışmanın ilk yılından beri dereceye girenlere ödül olarak oyunculuk eğitimi veriliyor. Ödülü eğitim olan tek yarışma olan "6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması"nda bu yıl da dereceye giren ilk üç yarışmacılar Müjdat Gezen sanat Merkezi'nde altı aylık oyunculuk eğitimi alacaklar.