Son zamanlarda popüler olan kendilerini savcıyım diye tanıtım insanları telefonda kandıran paralarını bir şekilde alan çeteler çökertildi. En son olarak Amasyanın Merzifon ilçesinde telefonlaralıkları vatandaşları savcıyım ve elimize kimlik bilgileriniz ulaştı deyip kandırarak Vatandaşı mağdur eden Çete üyeleri  yakalandı.

 

Polisin film sahnelerini aratmayacak şekilde ki operasyonu nefes kesti. Olay amasya’nın Merzifon ilçesinde gerçekleşti ilçede yaşayan bir kişiyim Nisan ayında polisi arayarak kendisini savcı olduğunu söyleyen bir kişinin kimlik bilgilerini tele örgütü tarafından ele geçirirdi sözleri üzerine 450.000 tleyi dolandırıcılara kaptırdığını belirten şahıs daha sonra çetelerinin kendisine tekrar ulaşıp 100.000 TL daha istemesi üzerine polise şahsın randevulaşıp buluşmasını istedi.

 

Polis kılıktan kılığa girerek dört kişiyi yakaladı Merzifon ilçe emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş büro amirliği ekipleri belediye personel devrine ait kıyafetleri giyerek bahçıvan ve temizlik görevlisi kılığında randevu yerinde bekledi ve dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı.