İşçilere ikramiye ödemesi için Erdoğan talimatı verdi. Kamu işçilerine ilave ikramiye ödemeleri 7 Aralık'ta yapılacak. Peki 1 yılda 365 gün çalışan işçiye kaç günlük ikramiye verilecek detaylar haberimizde...

İşçiye ikramiye ödemesi ne zaman yapılacak sorusu işçilerin gündeminde. Erdoğan'ın talimatı ile işçilere kalan tediye yani ikramiye ödemeleri yapılacak. Peki kamu işçileri kalan ikramiye ödemelerini ne zaman, hangi ayda ve kaç para alacaklar?

kamu işçilerine ilave ikramiye ödemeleri 7 Aralık'ta yapılacak. Buna göre; 2 bin 500 lira brüt ücreti olan işçiye 13 günlük tediye olarak yüzde 15 vergi diliminde bin 83 lira ödenecek. 

1 YIL İÇİNDE 365 GÜN ÇALIŞAN İŞÇİLERE 52 GÜNLÜK İKRAMİYE: Kamuda çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren ikramiye (tediye) haberi geldi. 1 yıl içinde 365 gün çalışan işçilere 52 günlük tediye ödeniyor. 26 günlük tediye ödemeleri yapıldı. İlave 26 günlük tediyenin ise Cumhurbaşkanı kararıyla ödenmesi kararlaştırıldı.

7 ARALIK'TA YATIRILACAK: Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda 13 günlük tediye 17 Ağustos'ta ödendi. 7 Aralık'ta da 13 günlük tediye yatırılacak. 2 bin 500 lira brüt ücreti olan işçiye 13 günlük tediye olarak yüzde 15 vergi diliminde bin 83 lira ödenecek. Kaynak: Erdoğan'dan işçilere müjde! 7 Aralık'ta ödemeler başlıyacak