Adım adım WhatsApp Karanlık Mod kullanma rehberi

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile en popüler mesajlaşma uygulaması unvanının sahibi olan WhatsApp bir kez daha platforma entegre edilen yenilik ile gündemde. Whatsapp Karanlık Mod nasıl kullanılır? sorusu android cihaz kullanıcıları tarafından yeni özelliğin gelmesiyle birlikte araştırılmaya başlandı. WhatsApp'ın Android beta sürümünde karanlık mod kullanılabilir. WhatsApp Android beta 2.20.13 sürümüne sahip olan kullanıcılar karanlık modu aktif edebiliyor. Bu özellik henüz iPhone kullanıcıları için sunulmadı.

WHATSAPP KARANLIK MOD NASIL KULLANILIR?

Öncelikli olarak WhatsApp'ın Android beta sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bunun için Google Play Store'da WhatsApp sekmesine girip, beta test kullanıcısı olmak istediğinizi belirten seçeneği işaretlemeniz ve beta testine katılmanız lazım. Bu seçenekte beta aşamasına katılmak birazcık zaman alabilir. Diğer bir seçenek olarak güvenli bir kaynaktan WhatsApp Android beta APK'sını indirip, telefonunuza kurabilirsiniz.

KARANLIK MOD'UN FAYDALARI NELER? 
Özellikle OLED ve AMOLED ekrana sahip cihazlarda karanlık mod hatırı sayılır batarya tasarrufu sağlıyor. Batarya performansının yükselmesinin nedeni OLED ve AMOLED ekrana sahip akıllı telefonlarda koyu renkli görüntülerin olduğu piksellerin daha az güç harcamasını sağlıyor. 

Kaynak: Habertürk